Elemeler

Kocaeli İzmit’te yer alan TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde 26-27-28 Nisan ve 16-17-18 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan elemelerde, tüm katılımcılar Fiat Egea yarış otomobilleri ile piste çıkacaklardır.

6 ayrı gün olarak planlanan elemelerde, her günün en hızlı ilk 10 erkek katılımcısı ile kadın katılımcılar arasından en hızlı ilk 5 katılımcı olmak üzere toplam 65 aday finallere hak kazanacaktır. Belirlenen adaylar 20-21 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan final kampında, profesyonel yarış pilotları ve eğitmenlerden sürüş teknikleri ve otomobil sporları konusunda teorik ve pratik eğitimi alacaklardır.

Adayların elemelere gelirken, spor ayakkabı ve rahat kıyafetler tercih etmeleri tavsiye edilir. Kullanılacak kasklar organizasyon tarafından temin edilecek olup, dileyen adaylar varsa kask eldiven gibi kendi ekipmanlarını kullanabilir.

FİNAL ELEMELERİ

Final elemeleri, 21 Haziran 2019 tarihinde yine TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapılacaktır.

Final elemleri sonunda başarılı olan ve en hızlı 10 Erkek ve 3 Kadın aday 2019 TOSFED Yıldızını Arıyor serisinde yarışmaya hak kazanacaktır.

Seçilen bu 13 adaya lisans bedelleri iade edilecek ve ayrıca yarış tulumu, kask, ayakkabı ve eldiven gibi yarış ekipmanları da geri alınmamak üzere TOSFED tarafından temin edilecektir.