Elemeler-2

Elemelere, TOSFED Sportif Belgesi alarak kayıt yaptıran tüm adaylar katılacaktır. Elemeler, Kocaeli’de yer alan TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde 10-11-12-13 Mayıs 2022 ile 31 Ağustos-01-02 Eylül 2022 tarihlerinde iki ayrı grup olarak gerçekleştirilecektir. Tüm adaylar farklı gruplarda teorik eğitimlerin ardından Fiat Egea yarış otomobilleri ile piste çıkacaklardır.

8 ayrı gün olarak planlanan elemelerde, her günün en hızlı ilk 5 katılımcısı ile ayrı bir grup olarak piste çıkacak kadın katılımcılar arasından en hızlı ilk 10 katılımcı olmak üzere toplam 50 aday final elemelerine hak kazanacaktır.

Adayların elemelere gelirken, spor ayakkabı ve rahat kıyafetler tercih etmeleri tavsiye edilir. Kullanılacak kasklar organizasyon tarafından temin edilecek olup, dileyen adaylar kask eldiven gibi varsa kendi ekipmanlarını kullanabilir.

FİNAL ELEMELERİ

Final elemeleri, 1. Grup ve 2. Grup için karma eşleşmeyle 29-30 Eylül 2022 tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapılacaktır.

Final eleme yarışlarında en iyi zamana sahip toplam 14 yarışmacı (10 Erkek + 4 Kadın) Final Yarışlarına katılmaya hak kazanacaktır.

Final yarışları sonunda belirlenerek 2022 TOSFED Yıldızını Arıyor yarışmalarına katılmaya hak kazanan 14 yarışmacıya lisans bedelleri iade edilecek ve tulum, kask, eldiven gibi yarış ekipmanları ile yarış dönemlerindeki konaklama ve ulaşım giderleri TOSFED tarafından karşılanacaktır.